תקרות מתוחות אקוסטיות

חיפוי אקוסטי
interior design acoustic
swim pool acoustic ceiling

 

רוצים שקט

בכל יום אנו מוקפים ברעשים בלתי פוסקים: צלצולי טלפון, כלי רכב חולפים, שיפוצים סמוכים ואפילו הטלוויזיה של השכן. הרעש חודר גם לחללים ציבוריים גדולים יותר כמו מסעדות, חדרי ישיבות ואולמי שמחות. תקרות נמתחות אקוסטיות הן מהפתרונות החדשניים הטובים ביותר ליצירת חללים שקטים, נקיים מרעשי רקע מיותרים. הן מאפשרות לנו ליהנות מדיבור זה עם זה, מהאזנה למוזיקה או מצפייה בסרטים, וגם מהשקט עצמו. תקרות נמתחות אקוסטיות הן פתרון מושלם לאולמות אירועים, קניונים, בריכות שחייה, משרדים וגם לבתים או לדירות שיושביהן מעוניינים בבידוד אקוסטי בין חדר לחדר או בין קומה לקומה. אנו מציעים תקרות פי. וי. סי וכן חיפוי בד לתקרות וקירות, תוצרת גרמניה DESCOR)) מהאיכות הגבוהה ביותר.  

 

פתרונות אקוסטיים

אנו מציעים כאמור פתרונות שונים לבליעת הרעש. סוג אחד הוא תקרה אקוסטית היא יריעת פי.וי.סי הנמתחת באמצעות חום. תקרות אלה אינן רק יפות ומרשימות, אלא מספקות גם בידוד רעשים ובליעתם. הרעשים נישאים דרך האוויר או דרך המבנה עצמו, ועלולים ליצור "אפקט מסיבת קוקטייל". כדי למנוע זאת, התקרה האקוסטית מחוררת באמצעות טכנולוגיה חדשנית ומתוחכמת. החומר המחורר סופג את הקולות והצלילים באמצעות התנגדות האוויר בכך שהוא ממיר את אנרגיית הקול באנרגיית חום. באופן זה נוצר בידוד המבליע את הרעשים בין החלל שמעל התקרה הנמתחת או הקיר ומתחתיהם, הרעש נספג ורמת ההדהוד בחללים מופחתת. בנוסף על כך, דאן מבנים מציעה פתרון שני בצורת  תקרת בד אקוסטית המעניקה רמה גבוהה ביותר של בידוד. בהתאם לדרישות הלקוח, אפשר לשלוט ברמת האקוסטיקה מכיוון שכאשר החלקיקים פוגעים בתקרה האקוסטית הם נבלעים בחורים הזעירים בהתאם לתצורתם. חורים עגולים, למשל, מתאימים לספיגת תדרים נמוכים יותר. הבד האקוסטי חזק מאוד ואפשר להדפיס עליו כל דימוי. הוא משמש בחלוקת משרדים, כקירות מעוצבים ועוד.

 

שליטה ברמת האקוסטיקה

קיימות דרגות שונות של איכות אקוסטית ואנו מסוגלים להגיע אליהן בטכניקות מגוונות: לדוגמה, אפשר להעלות את רמת האקוסטיקה באמצעות הוספת ספוגים ושילובם עם חומרים נוספים. הדרגה הגבוהה ביותר היא A  – כאמור תקרת הבד האקוסטי – המדמה את רמת האקוסטיקה באולם קולנוע. לרמה זו מגיעים באמצעות אריגת חוטים בשכבות שונות (שאפשר לייצרן בשילוב הדפסה). דרגה B – תקרות מחוררות העשויות פי. וי. סי. – גם היא באיכות טובה: תקרות אקוסטיות נמתחות מסוג PVC, העשויות מסאטן, תקרות בעלות השתקפות או בגוון מט בעיבוד חירור מרמת מילי-מיקרון ועד מילימטר, יכולות כולן לייצר דרגה זו. הדבר תקף גם לגבי קירות נמתחים.

 

תקניות ובטיחות

תקרות הפי. וי. סי, הנמתחות בחום, נבדקו במעבדת UKAS ואישרה אותם חברת Acoustical Investigation & Research Organization LTD שבלונדון.

 

דאן מבנים היא היבואן הרשמי של תקרות הבד מטעם חברת DESCOR הגרמנית, ובעלות תקן העומד בכל הדרישות המחמירות ביותר. 

שינוי גודל גופנים